מרכז מידע בדיקות רפואיות

 
 
 
   
 
בדיקת נוירולוג מומחה

בדיקת נוירולוג מומחה תחום הנוירולוגיה, הינו תחום עשיר מרתק ורחב. מדובר על אבחון וטיפול של סוגים שונים של מחלות וכולל בחובו שלל התמחויות. על


פורסם: 1/4/2017

מאמר זה שייך לקטגוריית בדיקות נוירולוגיות

בדיקת נוירולוג מומחה

תחום הנוירולוגיה, הינו תחום עשיר מרתק ורחב. מדובר על אבחון וטיפול של סוגים שונים של מחלות וכולל בחובו שלל התמחויות. על מנת לאבחן בעיות נוירולוגיות, יש לפנות אל  רופא המשפחה, אשר ייתן  הפנייה עבור בדיקת נוירולוג מומחה. יש לציין כי נוירולוג מומחה, הינו רופא, אשר בנוסף, סיים התמחות בת 5 שנים ומוסמך לטפל במחלות נוירולוגיות שונות. בכדי להבטיח לעצמכם מקצועיות ולהעניק את הטיפול הטוב ביותר, ישנם סוגים רבים של התמחויות בתחום הנוירולוגיה התחומים הנפוצים הם:  נוירוכירורגיה, נוירולוגיה ילדים, מבוגרים, נוירופסיכולוגיה, ונויררודיולוג. נוירורדיולוגיה, הינה תחום חדש ועושים בו שימוש באמצעי הדמיה שונים בכדי לטפל במחלות השונות של המוח. על הנוירורדיולוג, לבחון את צילומי ההדמיה כגון CT  או MRI על מנת לסייע לאנשי הצוות להגיע להחלטה הנכונה בהמשך הטיפול.
 
החלטת הפניה לנוירולוג מתאים ולבדיקות הנחוצות
 
בהתאם למחלה המאובחנת לאוכלוסיית היעד, יש לפנות לאנשי מקצוע בתחום הנוירולוגיה, אשר יתאימו להענקת הטיפול ההולם ביותר. למשל, במקרים של שבץ מוחי, חולים יופנו לנוירולוג ואילו במקרים של גידולים שונים, יופנו המטופלים אל נוירוכירורג בכדי לבצע את ניתוח הסרת הגידול. עבור ילדים, יש אנשי מקצוע בתחום הנוירולוגיה שיתאימו להם, כמו נוירולוג ילדים. אז על פי מה שכתוב, אתם יכולים להבין, כי בדיקת נוירולוג מומחה, תלויה בסוג האבחון, כי המטופלים וסוגי מחלות העצבים השונות שעל פי הם, המטופלים נשלחים לנוירולוגים המומחים מתאימים.
 
המחלות העיקריות הנפוצות בתחום הנוירולוגיה
 
המחלה העיקרית המטופלת בקרב מומחים נוירולוגים היא שבץ מוחי. גם מחלות נפוצות כגון אפילפסיה, מחלות ניווניות כגון אלצהיימר, אשר מתגלה בקרב אוכלוסייה מבוגרת מאוד או מחלת הפרקינסון, השייכת לאותה קבוצת מחלות נוירולוגיות. כל רופא, אשר התמחה בתחום הנוירולוגיה, ממשיך להתלמד בתחום ספציפי וברוב בתי החולים בארץ, ניתן למצוא נוירולוגים המתמחים בתחומים ספציפיים, כל רופא בתחום הנוירולוגיה, ימליץ על בדיקת נוירולוג מומחה, על פי תחום המחלה, כך שניתן יהיה לפענח במהרה את תוצאות הבדיקות ולמצוא את הטיפול המתאים שלעיתים גם מצריך ניתוח., אם מדובר על מצב שאין בו ברירה אחרת.