מרכז מידע בדיקות רפואיות

 
 
 
   
 
מוקדי בדיקות מעבדה 24\7

מוקדי בדיקות מעבדה 24\7 כאשר אנו חולים ומגיעים למוקד רפואה דחופה, הדבר הראשון שהרופא יבקש, יהיה בדיקות דם ושאר בדיקות רפואיות, אשר אינן ס

פורסם: 1/11/2017

מאמר זה שייך לקטגוריית בדיקות מעבדה

מוקדי בדיקות מעבדה  24\7 

כאשר אנו חולים ומגיעים למוקד רפואה דחופה, הדבר הראשון שהרופא יבקש, יהיה בדיקות דם ושאר בדיקות רפואיות, אשר אינן סובלות דיחוי. אם ביום או בשעה מאוחרת בלילה, אם בשבת או בחג, יש לבדוק כי קיימים מוקדי בדיקות מעבדה  24\7 . בבתי חולים, ישנן מעבדות העובדות סביב השעון בכל יום. לא ניתן לדחות בדיקות שחלקן עשויות להיות חשובות לזיהוי של מחלות מזהמות, זיהומים וכן הלאה, שכן, רופא שלא יראה תוצאות של בדיקות, לא יוכל להמשיך בטיפול, כגון תרופות וכן הלאה. אנשים פרטיים, לא ניגשים בעצמם לבצע בדיקות דם או שתן, או משטח גרון לגילוי חיידק מסוכן או זיהום מסוים, כי אם במרפאות ובמוקדים הדחופים לרפואה, ישנן מעבדות שהן זמינות כל העת.

מעבדות תורניות בכל השעות

כמו שלרופאים יש משמרות והם עובדים בכל מיני שעות, יש לדאוג גם ללבורנטיות, אשר יבצעו פענוח ובדיקות דם. ישנן צנטריפוגות, אשר באמצעותן ניתן לבצע בדיקות דם שונות, על פי הבדיקות הרצויות לרופא. זו הסיבה שיש לדאוג לכך שבכל מוקד רפואי, תהיינה מוקדי בדיקות מעבדה  24\7 . חלק בלתי נפרד מאבחון הוא תוצאות בדיקות שונות שהרופא הורה לבצע בדחיפות. מעבדות של קופות החולים, שונות ממעבדות של בתי חולים ומוקדי רפואת חירום הפתוחים סביב השעון ומהווים מן בית חולים קטן. כל רופא יודע לקרוא היטב את התוצאות ולהחליט מיד אם על פי התוצאות של הבדיקה יש להעביר את החולה למיון או אם הוא כבר מאושפז יידע אם יש להתחיל במתן תרופה שעשויה אף להציל  חיים.

בדיקות דם חשובות ומהותיות בשעת חירום

לפעמים ישנם סמנים של חולשה או עילפון, שמראים חשד על מחסור בברזל חמור ההמוגלובין בדם, כאשר הוא נמצא ברמה מסוכנת, יש להזעיק מנות דם שיצילו חיים ולכן, רק באמצעות בדיקות דם, ניתן לברר את מצב החולה. גם כדוריות לבנות שהן רבות מדי בבדיקות הדם, ניתן לבחון אם יש זיהום חמור, מה שמצריך עירוי עם אנטיביוטיקה במנות גבוהות. זו הסיבה כי מוקדי בדיקות מעבדה  24\7  חייבים להיות זמינים כל העת.