מרכז מידע בדיקות רפואיות

 
 
 
   
 
מוקדי רפואת חירום במרכז

מוקדי רפואת חירום במרכז ישנו פער, בין הרצון של חולים להיבדק באופן מיידי ולבזבז משאבים וזמן על רפואת המיון, כשאר ישנו פתרון טוב יותר כמו מוק

פורסם: 1/11/2017

מאמר זה שייך לקטגוריית מוקדי רפואה

מוקדי רפואת חירום במרכז

ישנו פער, בין הרצון של חולים להיבדק באופן מיידי ולבזבז משאבים וזמן על רפואת המיון, כשאר ישנו פתרון טוב יותר כמו מוקדי רפואת חירום במרכז ובכל האזורים האחרים בארץ. מוקדי רפואת החירום, מעניקים טיפול של רופאים מקצועיים, אחיות, בדיקות, כל סוגי הצילומים וההדמיות, כאשר יש צורך, על פי האבחנה של הרופא התורן, הנמצא במוקד. הציבור בארץ, אינו מודע כל כך לשירות זה ואינו מבין, מה מידת יעילותו, כאשר הוא חוסך זמן וסכנה של מחלות זיהומיות בהמתנה בחדר המיון של בית החולים. יתרה מזאת, 70% מהחולים המגיעים למיון, נשלחים בסופו של דבר הביתה. יש לציין, כי מוקדי רפואת החירום, נקראים גם מוקדי טרום מיון.

מתי כדאי להגיע למוקד רפואת חירום?

אם מישהו מבני המשפחה או אתם חליתם, התופעות אינן סובלות דיחוי, כגון הקאות בלתי פוסקות, חום גבוה שאינו יורד וכן הלאה,  רופא המשפחה שלכם אינו זמין באותו היום, יש לפנות אל מוקדי רפואת חירום במרכז, במידה ואתם גרים באזור זה. רפואת החירום, מיושמת ע"י אנשי מקצוע, אשר הוכשרו להגשת עזרה ראשונה {מע"ר} לכל אחד  מבעלי התפקידים הללו, קיימות הסמכות שונות. המטרה של צוות רפואת החירום, הינה לייצב את החולה ואם יש צורך, לשלוח אותו מיד לבית החולים, על פי האבחון ותוצאות הבדיקות השונות. ניתן למצוא רופאים, פארה מדיקים, אחיות, טכנאי הדמיה ועוד . למוקדים הרפואיים לשעת חירום, יש קשר ישיר עם בתי החולים, כך שהם יוכלו ליידע אותם, אם מגיע מקרה חירום של מטופל שיצא מהם למצב של אשפוז דחוף.

מודעות רבה יותר  על האפשרות של מוקד רפואת החירום

על הציבור הישראלי, יש לדעת כי ככל שיעשו שימוש עם מוקדי רפואת חירום במרכז, כך יהיה להם קל יותר לקבל עזרה ראשונית רפואית דחופה. התורים של החולים הם מעטים הרבה יותר, מאשר בדרי המיון שתמיד הומים אדם. ישנו יתרון רב בשירות זה, כאשר אין סיכוי רב להידבק במחלה זיהומית וכן השירות יהיה מהיר יותר, מה שיגרום לפחות סבל לחולה.