מרכז מידע בדיקות רפואיות

 
 
 
   
 
רופא פרטי עד הבית

רופא פרטי עד הבית כאשר החורף קרב, אנו עדים כבר לגל השפעת שתוקף אותנו, מה שמעלה את הביקוש עבור רופא פרטי עד הבית. שוק ביקורי הבית עלה, הן


פורסם: 12/8/2016

מאמר זה שייך לקטגוריית מרכז מידע בדיקות רפואיות
רופא פרטי עד הבית
 
כאשר החורף קרב, אנו עדים כבר לגל השפעת שתוקף אותנו, מה שמעלה את הביקוש עבור בדיקת אקו לב מאמץ המתבצעת ע"י רופא פרטי עד הבית. שוק ביקורי הבית עלה, הן ברפואה הפרטית והן בקופות החולים השונות. ישנו אף הסכם בין קופות החולים לשירותי רפואה פרטית בגלל העומס שנוצר עקב מגפות השפעת ומקרים שונים אחרים. עד לפני כמה שנים, קשה היה להשיג רופא מבלי לשלם תשלום גבוה. היום ביקורי הבית של רופאים, הפכו להיות נגישים יותר ושווים במחיר, כך שכולם יכולים להזמין  רופא עד לביתם, מבלי להישאר עם חור בכיס.. ניתן אמנם, למצוא עדיין את השכבה של רופאי הצמרת, כגון ראשי מחלקות או כאלה המומחים בתחומם אשר ביקור בית, עשוי לעלות בין 500-2000 ₪ . מי שהחום עלה לו באמצע הלילה או לדים שנתקפו בכאבי אזנים חזקים, הזמנת רופא לביקור בית, הפכה כבר להיות פשוטה בהרבה יותר.
 
היעדר פיקוח של חברות פרטיות קטנות בתחום ביקורי הבית
 
אפילו שקיימת עלייה בנגישות של הביקורים, רמת הרופאים היא אינה אחידה כך שאין פיקוח של משרד הבריאות. הגופים הפרטיים בתחום  רופא פרטי עד הבית הם בעלי פיקוח עצמי והפערים של רמת השירות והמקצועיות של הרופאים והחברות הפרטיות  הינו דרמטי. חברות גדולות וידועות השולחים רופאים פרטיים לביקורי בית, מחזיקות בציוד רפואי משוכלל, כמו בתחום ערכות הבדיקות כמו למשל מטח גרון ועוד. רופאים המגיעים מהחברות הפרטיות הקטנות, מחזיקים בציוד דל ואלמנטרי. רופאים קרבים המגיעים מחברות קטנות, מחזיקים בתיק שלהם תרופות רבות שחלק מהן כבר פג תוקפן וחלק כבר אינן קיימות אפילו בשוק.
 
מתי כדאי להזמין ביקור של רופא פרטי לבית?
 
יש לציין, כי שינם מקרים דחופים שאפילו רופא פרטי עד הבית לא יוכל לסייע לכם, זה אינו תחליף לאמבולנס, טיפול נמרץ או פניה לבית החולים לחדר המיון. יש לצין כי הזמנת רופא, עשויה לקחת עד לשעה בנקרה הטוב או אפילו שעתיים. אם מדובר על התקף לב, שבץ מוחי או תינוק שסובל מהתכווצויות בגלל חום גבוה, גם 5 דקות, עשויות להיות קריטיות. חשוב לזהות סימנים ולנהוג במהירות ותבונה, בכדי למנוע אסון.