מרכז מידע בדיקות רפואיות

 
 
 
   
 
מציאת נוירולוגים מומחים במרכז

מציאת נוירולוגים מומחים במרכז נוירולוגיה , הינה תחום הקשור בפגיעות של מערכת העצבים. אדם, הנדרש להוכיח, כי נגרמה לו נכות או פגיעה נוירולוגי

פורסם: 1/4/2017

מאמר זה שייך לקטגוריית בדיקות נוירולוגיות

מציאת  נוירולוגים מומחים במרכז

נוירולוגיה , הינה תחום הקשור בפגיעות של מערכת העצבים. אדם, הנדרש להוכיח, כי נגרמה לו נכות או פגיעה נוירולוגית, היכולה להיגרם בגלל חבלה בראש או חבלה בלתי ישרה כגון WHIPFLASH  אז הנכות תיחשב כמחלה. לפני  שתוגש חוות דעת של מומחה, יש לבצע מציאת נוירולוגים מומים במרכז.נוירולוג  עוסק במחלות הקשורות למוח והוא יכול לתת חוות דעת בבית המשפט, כאשר ישנה תאונה ויש להוכיח פגיעה במערכת העצבים או באזור הראש בכלל, שתכלול את התוצאות של אותה הפגיעה. מקרי טראומה למשל, פוגעות במערכת העצבים. יש לדעת, כי נוירולוג מומחה, יטפל בכל מצב שקשור לאנטומיה והפיזיולוגיה של המוח.
 
ישנם מקרים גנטיים שדרושים באבחון נוירולוג מומחה מהמרכז
 
מקרים של חש במומים מולדים, או בעיה שמתפתחת בזמן שילדים גדלים. ישנם נוירולוגים הקשורים לתחום זה ולכן מציאת נוירולוגים מומחים במרכז, היא הכרחית, היות ובאזור המרכז, ישנם בתי חולים גדולים עם מחלקות נוירולוגית, אשר ניתן למצוא בהם את הנוירולוג המומחה בבעיה הספציפית שבה יש לטפל. בתחום הנוירולוגיה, יש כמה תחומים ולכן, חשוב למצוא את המומחה הנכון, אשר יפתור את הבעיה באמצעות טיפול נכון וזאת, לאחר שבוצעו סדרת בדיקות הדמיה ובדיקות פיזיות, על מנת לברר את התמונה הנכונה של מצב המטופל.
 
לאיזה סוג בדיקות נוירולוגיות שולח המומחה הנוירולוג?
 
ניתן למצוא נוירולוגיה לילדים, נוירולוגיה הקשורה לאונקולוגיה, ועוד. כל הרופאים הנוירולוגים, חברים באיגוד הנוירולוגי הישראלי. כאשר ישנה פגיעה או בעיה איזו שהיא כגון תסמינים כלשהם, הרופא הנוירולוג, שולח לבדיקות  ובירורים שונים כגון:
 
EMG, בדיקה שקשורה למערכת העצבית והשרירים
MRI, בדיקה ללא קרינה המשקפת בדרך הטובה ביותר את האזור הפגוע
CT, שהיא בדיקה עם מעט קרינה
בדיקות פיזיולוגיות המתבצעות ע"י רופאים מומחים
 
יש לצין כי מציאת נוירולוגים מומחים במרכז, תכלול גם את תחום הנוירוכירוגיה במידה ויידרש ניתוח. בכדי למצוא רופא שיהיה נוירולוג מומחה שיתאים לתחום המדובר, כדאי לקבל המלצות מהרופא המטפל, מכרים או אנשים שמבינים בתחום הרפואי, אשר יכולים להמליץ על נוירולוג מומחה שיש לו שם ומוניטין .יש אנשים המגיעים בדרך פרטית לחוות דעת של מומחה נוירולוג.